Розмитнення "євроблях" у 2021 році: усе, що потрібно знати

Розмитнення "євроблях" у 2021 році: усе, що потрібно знати

Пік ввезення так званих "євроблях", а саме нерозмитнених автомобілів іноземної реєстрації тимчасово ввезених в Україну, на яких їздили українці, припав на 2015-2018 роки. У листопаді 2018 року були прийняті зміни до законодавства, що дозволили провести митне оформлення цих авто та зареєструвати їх в Україні - власники таких авто отримали українські номерні знаки та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Пільговий період для реєстрації авто "євроблях" тривав 90 днів

Основна кількість автомобілів іноземної реєстрації (близько 130 тисяч) була оформлена у так званий "пільговий" період, що тривав 90 днів після прийняття відповідного закону - до 22 лютого 2019 року. Тоді діяла "знижка" на розмитнення: потрібно було платити лише 50% акцизного збору.

Разом із цим був ухвалений спеціальний механізм розмитнення "євроблях". Саме він і дозволив оформити більшість авто іноземної реєстрації, адже оформити "євробляху" можна було без виїзду за кордон, просто доставивши транспортний засіб у найближчу зону митного контролю. Для реєстрації "євробляхи" в Україні потрібно було сплатити добровільний внесок у розмірі 8 500 грн. Після сплати цього внеску власника авто звільняли від штрафу за протермінований строк вивезення авто чи інші порушення митного кодексу, пов’язані із користуванням таким автомобілем.

Важливим етапом у процесі реєстрації транспортного засобу була необхідність довести право власності на це авто, надавши договір купівлі-продажу чи інший документ, який це підтверджує. Також потрібно було зняти авто з обліку за кордоном. Більшість країн, у яких українці реєстрували "євробляхи", дозволяли це зробити дистанційно.

Після закінчення "пільгового" періоду нараховувався уже повний акциз, проте тимчасовий порядок "безвиїзного" розмитнення двічі продовжувався Верховною Радою та тривав до кінця 2019 року.

З 1 січня 2020 року розмитнити "євробляху" неможливо

Однак з 1 січня 2020 року розмитнити "євробляху" без виїзду за кордон стало фактично неможливо. Тимчасовий порядок більше не діє.

Що ж робити, якщо у вас авто іноземної реєстрації, та ви все ж маєте бажання його розмитнити у 2021 році?

Сьогодні для того, щоб розмитнити авто іноземної реєстрації, тимчасово ввезене до України, його потрібно вивезти за межі країни. Просто приїхати до найближчої митниці уже не можна. Навіть більше: за такі дії передбачений чималий штраф - 170 тисяч гривень, згідно з Митним кодексом України.

Також потрібно пам’ятати, що вивезти авто з України може лише та особа, що ввозила його раніше. Інша особа може це зробити лише в окремих випадках, з дозволу митниці. І лише у разі підтвердження об’єктивних обставин непереборної сили, що не дають можливості вивезти автомобіль тому, хто в’їжджав на ньому раніше.

Не забувайте також про термін перебування авто, визначений митним кодексом. У більшості випадків він становить до одного року. Якщо він у вашого автомобіля прострочений - за це також передбачений штраф до 170 тисяч гривень.

Щоб виїхати на автомобілі своїм ходом, на момент перетину кордону автомобіль повинен мати так звану "зелену карту", тобто поліс міжнародного страхування, та бути застрахованим у країні реєстрації. Проблеми також можуть виникнути при виявленні простроченого терміну проходження технічного огляду. Ці речі можна ігнорувати, коли авто везуть на "лаветі" чи автовозом.

Якщо усі попередні пункти можливо виконати, після вивезення автомобіля відбувається звичайна процедура розмитнення транспортного засобу з-за кордону. Тобто, потрібно зняти автомобіль з реєстрації в іноземній країні, оформити договір купівлі-продажу, підготувати експортний пакет документів та пройти усі інші митні формальності.

Враховуючи усі фактори, у більшості випадків розмитнення "євробляхи" у 2021 році буде економічно невигідно. Натомість вигідною пропозицією буде придбати авто з Європи чи США. Під час карантину це можна зробити онлайн, вигравши авто на аукціоні, та привезти його до України автовозом.