Зміни в процедурі перереєстрації вживаних авто

Зміни в процедурі перереєстрації вживаних авто фото

З 14 грудня змінюється процедура перереєстрації вживаних авто: експертне дослідження відтепер обов'язкове, а проходити його потрібно перед візитом до Сервісного центру МВС.

Експертне дослідження проводиться фахівцями експертної служби МВС або судовими експертами державних спеціалізованих установ, які мають присвоєну в установленому Законом України «Про судову експертизу» порядку кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями.

Донедавна така послуга була добровільною, тобто покупець міг обрати, перевіряти поглиблено автомобіль чи ні. Тепер перед зміною власника авто обов’язково слід звернутися до експерта, пройти процедуру експертного дослідження, отримати електронний висновок та протягом 10 днів звернутися до Сервісного центру або ж перереєструвати авто онлайн в “Дії”.

Під час дослідження експерт перевіряє справжність номера кузова чи рами (VIN-код), номер двигуна, відповідність даних до вказаних у реєстраційних документах та справжність останніх, а також звіряє інформацію з базами даних. Для того, щоб пройти процедуру швидше, експерти рекомендують підготувати автомобіль до огляду: помити його та забезпечити доступ до номера кузова та двигуна.

Для запису на експертне дослідження у Сервісних центрах працюватиме електронна черга — аналогічна до тої, яка існує сьогодні під час реєстрації авто. Можна буде обрати або одразу дві послуги — експертне дослідження і реєстрація в Сервісному центрі МВС, або ж лише одну з них. Тобто, обидві процедури можна пройти або одночасно, або ж. наприклад, пройти експертне дослідження в Києві, а зареєструвати авто в іншому регіоні.

Розташовані центри, де можна отримати послугу експертного дослідження транспортного засобу поблизу більшості сервісних центрів МВС, а також можна буде звертатися до офісів Науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС, координати яких подано на офіційному сайті НДЕКЦ.

Коштуватиме експертне дослідження 303,67 грн за загальний огляд авто та 113,27 грн за дослідження двигуна. Тобто, сумарно за експертне дослідження потрібно буде заплатити близько 417 грн.

Не потрібно проходити експертне дослідження під час: 

 • реєстрації нового авто
 • зміні анкетних даних власника
 • знятті з обліку авто для його вибракування 
 • перереєстрації після встановлення ГБО 
 • перереєстрації через заміну/втрату номерного знаку або закріплення індивідуального номерного знаку
 • відновленні свідоцтва про реєстрацію після втрати або викрадення
 • триманні/поверненні реєстраційних документів для виїзду за кордон
 • триманні/поверненні тимчасового реєстраційного талона перереєстрації ТЗ
 • після встановлення/зняття світлових сигнальних пристроїв
 • видачі дубліката свідоцтва у разі його пошкодження
 • реєстрації авто, що перейшло у спадщину
 • реєстрації у зв’язку з переходом права власності на авто за договором фінансового лізингу
Зареєструвати авто?
Зв’яжіться з нами — з радістю допоможемо
request